mackozer.pl

Blog tematyczny o informatyce, technologiach i gadżetach

Gadżety

Czy Apple Watch współpracuje z Androidem?

Czy Apple Watch współpracuje z Androidem?

Z technologią idącą naprzód, coraz więcej osób zastanawia się: Czy Apple Watch współpracuje z Androidem? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak prosta. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Zobacz także: Który Apple Watch wybrać? Wnikliwe spojrzenie na modele smartwatchy

Czy Apple Watch działa z Androidem?

Apple nie zaleca łączenia swojego inteligentnego zegarka z telefonem, który nie jest iPhone’em. Ograniczenia technologiczne sprawiają, że pełne połączenie za pomocą Bluetooth nie jest możliwe. Nie ma jednak mowy, że takie połączenie jest niemożliwe — tylko, że jest trudne do osiągnięcia i ma swoje wady.

Jak połączyć Apple Watch z Androidem?

Aby połączyć Apple Watch z Androidem, potrzebujesz iPhone’a (lub pożycz jednego na chwilę), karty SIM, której używasz w swoim telefonie z Androidem, oraz oczywiście zegarka Apple Watch.

Ograniczenia

Nawet jeśli uda ci się połączyć Apple Watch z Androidem, funkcjonalność zegarka będzie ograniczona. Przykładowo, nie będziesz mógł korzystać z niektórych funkcji, takich jak monitorowanie aktywności fizycznej czy odczytywanie wiadomości.

Czy warto?

Ostateczna decyzja, czy warto próbować połączyć Apple Watch z Androidem, zależy od ciebie. Jeśli jesteś fanem technologii Apple i nie przeszkadzają ci ograniczenia, może to być dla ciebie dobre rozwiązanie. Jeśli jednak zależy ci na pełnej funkcjonalności zegarka, być może lepszym wyborem będzie zakup iPhone’a albo smartwatcha z systemem Android.

Udostępnij

O autorze

Nasz dział redakcyjny to ludzie z pasją, których pasjonują nowe technologie, sztuczna inteligencja, informatyka, i przemysł. Uwielbiamy także odkrywać nowe gadżety komputerowe, do smartfonów i nie tylko! Zostań z nami na dłużej!