Eter for Mac

Nowa beta Eter dla Maca

Dostępna jest już nowa beta Eter dla Maca. Przypominam, że jest to tak naprawdę program dla iOS uruchamiany w środowisku macOS dzięki technologii Catalyst.

Najnowsza beta przynosi głównie drobne zmiany w kodzie, m.in. w sposobie generowania obrazków albumów.

Nowa wersja Eter dla Mac powinna wyjść przed końcem kwietnia, kiedy starsza wersja przestała działać. Zdecydowałem się więc na wydłużenie ważności kolejnych wersji beta dla Maca do trzech miesięcy.

Ważna informacja dotycząca instalacji najnowszej wersji beta Eter dla Maca

Borykam się z pewnym błędem raportowanym także przez innych deweloperów a związanym z synchronizacją bazy danych z iCloud w przypadku aplikacji korzystających z technologii Mac Catalyst. Objawem tego może być to, że po instalacji nowej wersji program nie będzie się chciał uruchomić lub będzie się wywalał przy starcie. Zalecam więc instalację na czysto zgodnie z następującymi krokami:

  • Usunięcie starej wersji z folderu Aplikacje
  • Usunięcie folderu Eter z katalogu Biblioteki/Containers
  • Instalacja nowej wersji Eter poprzez przeniesienie programu do folderu Aplikacje.

Aby dostać się do katalogu Biblioteki/Containers należy w menu Findera wybrać „Idź” i wcisnąć klawisz Option, w menu pojawi się wtedy opcja „Biblioteka”. Następnie trzeba znaleźć katalog Containers, otworzyć go, wyszukać folder „Eter”, zaznaczyć i usunąć go (ALT + Backspace).

Nowa beta Eter dla Maca dostępna jest tutaj