Eter dla Mac beta (build 18)

Po dość długiej przerwie przygotowałem wreszcie nową wersję beta Eter dla Maca. Program w najnowszej wersji synchronizuje już poprzez iCloud listę stacji użytkownika dodanych na iPhonie lub iPadzie i pozwala na dodawanie kolejnych (co nie przeczę jest bardziej wygodne niż na urządzeniach mobilnych).

Nie ukrywam, że docelowo, kiedy Eter w końcu trafi do App Store, funkcja dodawania własnych stacji będzie zablokowana, a jej odblokowanie będzie możliwe za opłatą (nie zdecydowałem jeszcze czy jednorazową – do czego się skłaniam, czy w ramach subskrypcji).

Z tego też powodu, poczynając od tej bety, wprowadzam w testowych wersjach Eter dla Mac mechanizm ograniczenia czasu ich działania. Najnowsza beta, którą właśnie możecie pobrać będzie działać do północy 28 lutego 2020 roku.

Taki krótki czas to także motywacja dla mnie samego, by cyklicznie, a przynajmniej raz w miesiącu wypuszczać kolejną betę tego programu.

Najnowsza beta Eter dla Mac przynosi także kilka zmian w interfejsie. Program – podobnie jak wersja dla iOS – stracił animację fali. Była ona jedynie silnie obciążającym procesor wizualnym wodotryskiem, nie pokazywała bowiem prawdziwej fali dźwiękowej odtwarzanego streamu. Teraz zamiast tego zobaczycie okładkę dla danego streamu, a gwiazdkę w przypadku własnych stacji. W przyszłości zamierzam dodać możliwość wyboru grafiki lub generowanie obrazka po tytule streamu.

W najnowszej becie pojawił się też pasek narzędziowy, gdzie docelowo przeniesione zostaną wszystkie przyciski sterowania.

Obecnie pracuję nad poprawkami błędów w wersji dla tvOS (Apple TV) i zmianami w interfejsie tej wersji programu (z niej też usunąłem animację fali).

Pobierz: beta Eter dla macOS