Nowe bety Eter dla iOS i tvOS

W weekend przysiadłem znowu nad Eterem skupiając się na wersji dla iOS i tvOS. Poniżej znajdziecie opis wprowadzonych nowości i poprawek.

Eter dla iOS

Tym razem skupiłem się przede wszystkim na kwestii okładek stacji radiowych (niekiedy zawierających ich logotypy). Dotąd taka okładka była pobierana z linku dostarczonego przez API Radio Browser. Link do okładki można było podać przy ręcznym dodawaniu stacji. Okładki stacji radiowych wyświetlane były na liście użytkownika, jeśli faktycznie były, w innym przypadku program wyświetlał swoją własną ikonę. Postanowiłem trochę to poprawić, m.in. po to, by okładki stacji wyświetlały się także w widoku CarPlay.

W najnowszej wersji dla iOS program pobiera okładkę ze wskazanego adresu URL tylko raz i zapisuje ją w pamięci (w wewnętrznym, niedostępnym dla użytkownika folderze Documents samej aplikacji). Kolejnym razem wczytuje ją już z pamięci. To samo tyczy się CarPlay. Jeśli wraz z daną stacją dostarczony był link do okładki (logo) to wyświetlona będzie ona także na liście w widoku CarPlay.

Dodatkowo w widoku odtwarzacza, jeśli program nie ma wystarczających metadanych, by pobrać okładkę albumu z iTunes, wyświetli teraz okładkę stacji radiowej.

W najnowszej wersji przebudowałem także kod SwiftUI odpowiedzialny za wyświetlanie widoku odtwarzacza, gdyż nie za dobrze wyglądał on na mniejszych ekranach. Teraz powinno być już wszystko OK zarówno na iPhone’ach XS Max czy 12 Pro Max jak i na iPhone’ach SE 2.

Eter dla tvOS

AKtualizacji i pewnych poprawek doczekała się wersja Eter dla tvOS. Program w końcu kontynuuje odtwarzanie w tle. Lepiej wspiera także okładki (zyskał tę same możliwości co wersja dla iOS).

Niestety nie udało mi się jeszcze rozwiązać problemu z brakiem synchronizacji przez iCloud. Na to będziecie musieli jeszcze trochę poczekać.

Zaproszenie do beta testów Eter dla iOS w Test Flight.

Ostatnia beta Eter dla Maca dostępna jest tutaj.