Eter dla tvOS

Przez ostatnie kilka tygodni rozwój Eteru był nieco zahamowany. Jego wersja dla Apple TV (tvOS) nie została przez Apple zaakceptowana do testów beta w Test Flight. Tutaj mała informacja dla niebędących deweloperami – programy dostępne w testach beta za pośrednictwem aplikacji Test Flight przechodzą także proces weryfikacji, podobny do tego, który ma miejsce przy zgłoszeniu aplikacji do dystrybucji w App Store.

Powodem odrzucenia były możliwe problemy prawne związane z wykorzystywanym przez Eter streamem Radia Nowy Świat. Apple musi być pewne, że stream jest publiczny, że program nie umożliwia pirackiego dostępu do strumieni audio i wideo, które normalnie dostępne są tylko za opłatą czy dla zarejestrowanych użytkowników danego serwisu czy stacji.

Niestety przy rozpoczynaniu testów beta przez Test Flight nie ma możliwości poinformowania ekipy weryfikującej daną aplikację, że faktycznie strumień, którego się używa jest legalny. Aplikacja została więc odrzucona. Można się od tej decyzji odwołać wyjaśniając i udowadniając to, że korzysta się z publicznie dostępnego strumienia. Tak też zrobiłem – pokazałem, że Radio Nowy Świat udostępnia swoje strumienie publicznie, co więcej na oficjalnym profilu radia w serwisie LinkedIn pojawił się wpis o Eterze. O jednym i drugim wspomniałem w moim odwołaniu i zostało uwzględnione.

Eter dla tvOS

Ruszam z testami bety Eteru dla tvOS za pośrednictwem Test Flight. Jeśli chcecie wziąć w niej udział, to odezwijcie się do mnie na maila (mackozer na gmail) lub na Messengerze i podajcie mi adres, na który mam wysłać zaproszenie do testów.

Eter dla tvOS

Wracam więc do rozwoju tego programu. Tak przedstawia się plan na wrzesień:

  1. Dodanie jeszcze jednej lub dwóch stacji radiowych.
  2. Dodanie wsparcia dla Apple CarPlay
  3. Dodanie aplikacji dla zegarka Apple Watch
  4. Dodanie panelu preferencji (możliwość zatrzymania animacji, która obciąża trochę starsze Maki).

To oczywiście nie koniec, więcej funkcji powinno pojawić się w październiku.